Our Staff

Staff Member (click to email)PositionLocationDays
ADMINISTRATION
Dr Carmel BochenekPrincipalAdministration BuildingMon - Fri
Mrs Belinda WeskobDeputy Principal
Learning Support Coordinator
Administration BuildingMon- Fri
Ms Annaliese DawsonDeputy Principal
Administration BuildingMon- Fri
Ms Sarah FittManager Corporate ServicesAdministration BuildingMon - Fri
Mrs Nadine GillettSchool OfficerAdministration BuildingMon - Fri
STUDENT SERVICES
Mrs Belinda WeskobLearning Support CoordinatorAdministration BuildingMon- Fri
Mrs Gemma Mansbridge PsychologistAdministration BuildingMonday
Wednesday (Even Weeks)
Mrs Hsieh Hsien (Shen) LimChaplainAdministration BuildingWed & Thur (even weeks)
EARLY CHILDHOOD EDUCATION (Kindergarten to Year 2)
Mrs Silvana PiperKindy Blue, Kindy Green - TeacherMon - Tue (Blue), Thu - Fri (Green)
Mr David DelaneyKindy Blue, Kindy Green - TeacherWed
Ms Heidi GardinerKindy Yellow, Pre Primary 1 - TeacherThu - Fri (Yellow)
Pre Primary 1 Mon - Fri
Ms Jenna NygaardPre - Primary 1/Kindy Yellow, Wed
Mrs Kristyne FlaniganPre-Primary 2 - TeacherMon – Fri
Pre-Primary 2 TeacherWed
Ms Donna SchwassPre-Primary 3 -TeacherMon - Fri
Mrs Rebecca Atkinson Pre-Primary 3 -TeacherWed
Miss Harmony SuttonYear 1 TeacherRoom 1Mon - Fri
Ms Lynsey WoodsYear 1 TeacherRoom 2Mon - Wed
Ms Christine BruensYear 1 TeacherRoom 2Thur & Fri
Ms Georgina McCleanYear 1 TeacherRoom 3Mon - Fri
Mrs Frankie GibbinsYear 2 TeacherRoom 3AMon - Fri
Ms Dawn ClarkeYear 2 TeacherRoom 4Mon - Thur
Ms Andrea TownesYear 2 TeacherRoom 4Fri
PRIMARY CLASSES
(Years 1 to 6)
Ms Polly JacksonYear 3 TeacherRoom 5Mon-Fri
Ms Beth JagersYear 3 TeacherRoom 6Mon-Fri
Mr James WalshYear 3/4 TeacherRoom 7Mon - Fri
Mr Ben TurnerYear 4 TeacherRoom 8 Mon – Fri
Ms Claire RomeaYear 5 TeacherRoom 10Mon – Fri
Mr Luke GonnellaYear 5/6 TeacherRoom 11Mon – Fri
Mr Andrei NikulinskyYear 6 TeacherRoom 12Mon - Fri
EDUCATION ASSISTANTS
Mrs Carolyn De FreitasPre Primary 1 &
Kindy Yellow EA
Mon - Wed
Mrs Anita GibsonKindy Blue EAThur & Fri
Mrs Chrissie BurnsKindy Blue & Green Mon - Wed
Mrs Lisa TiernanPre Primary 2Wed - Fri
Mrs Carley PhillipsEducation Assistant Mon – Fri
Mrs Una HosgoodPre-Primary 3 EAThur - Fri
Mrs Rebecca PowellPre Primary 1 &
Kindy Yellow EA
Thur- Fri
Ms Ana HurlePre Primary 2
Education Assistant
Mon - Tue
Wed
Ms Tamra GarnautSpecial Needs Education AssistantMon - Wed & Fri
SPECIALIST CLASSES
Mrs Fiona BlaauwVisual Art TeacherArt RoomWed - Thu
Mr Albert PritchardMusic TeacherMusic RoomTues, Wed, Thur
Mrs Claire McCormickAUSLAN
Junior Physical Education Teacher
Wed (PM) & Fri
Thur
Ms Chris SimsJunior Art
AUSLAN
Mon,
Tue (PM), Wed
Mrs Yasmin ReadingSenior Physical Education TeacherWed, Fri
Ms Andrea TownesScience Specialist Tue - Thur
SUPPORT STAFF
Mrs Susan CatalanoLibrary OfficerLibraryThu
Mr Louis de DianousIT TechnicianAdministration BuildingMon
Mr Graham StephensGrounds PersonMon - Thu
Mrs Dot EllisHead CleanerMon - Fri
Mrs Genene McCreadyCleanerMon - Fri
Mrs Hirut AbebeCleaner Mon - Fri
Mr BrayanCleanerMon - Fri
Menu